Nawigacja

 • Wakacje

  Z okazji zakończenia roku szkolnego 2017/2018 

  wszystkim Rodzicom, Nauczycielom oraz Pracownikom szkoły składamy najserdeczniejsze podziękowania za całoroczną współpracę i życzymy, by okres wakacyjny był czasem odpoczynku i radości.

  Naszym uczniom życzymy bezpiecznych i słonecznych wakacji, interesujących podróży, niezapomnianych wrażeń, uśmiechu na co dzień oraz szczęśliwego powrotu  we wrześniu.

 • Integrowanie poprzez czytanie

  Głośne czytanie nie tylko zbliża ludzi. Stanowi ono potężną stymulację dla mózgu w przezwyciężeniu wielu problemów”

                                

  W ramach realizowanego programu „Integrowanie poprzez czytanie”, którego celem jest wzajemne poznanie się i integrowanie podczas wspólnych imprez czytelniczych 15 czerwca w Szkole Podstawowej w Dobiszu odbyło się spotkanie dzieci biorących udział w tym programie ;  uczniów ze SP w Brześcach, uczniów ze SP z Czaplinka i oczywiście gospodarzy uczniów ze SP w Dobiszu.

   

  Podczas spotkania dzieci wysłuchały opowiadania B. Kosmowskiej „Gaduła” , o dziewczynce, która bardzo lubiła mówić, była bardzo wrażliwa i umiała stanąć w obronie słabszych, o przezywaniu i wyśmiewaniu się z siebie nawzajem, o tym jak bywa wtedy przykro i o tym, że warto przebaczać.

   

  Utwór ten dzieciom czytali zaproszeni goście dyrektor ZPO Bogdan Wrochna, dyr. SP w Dobiszu p. Janina Królak oraz dyr. SP w Czaplinku p. Beata Kaczmarczyk.

  Dzieci z wielką uwagą i zainteresowaniem słuchały czytanego opowiadania.

  Spotkanie  upłynęło w przemiłej atmosferze, pozostawiając dzieciom cudowne wspomnienia, bowiem kontakt dziecka z książką aktywizuje nie tylko jego rozwój intelektualny i emocjonalny, ale wspiera także rozwój psychiczny i społeczny, a przy tym przynosi wiele radości.

  Serdecznie dziękujemy rodzicom uczniów klasy II ze SP w Dobiszu za przygotowanie pysznego poczęstunku oraz p. Dorocie Ta’nczos za zaproszenie na tak wspaniała imprezę.

                                 H. Borowiak i uczniowie klasy IIIa

  Integrowanie poprzez czytanie - Obrazek 1    Integrowanie poprzez czytanie - Obrazek 2    Integrowanie poprzez czytanie - Obrazek 3

 • Zakończenie roku szkolnego 2017/2018

  Serdecznie zapraszamy na uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018

  oddział przedszkolny, klasy 1-3 godz 8.30

  klasy 4-6 godz 10.00

 • - Obrazek 1

  dla

  Szkoły Podstawowej im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Dobieszu

   

  Fundacja Zaczytani.org składa serdeczne podziękowania

  za ciągłą i bezinteresowną pomoc, serce, życzliwość i wsparcie organizowanej przez nas Wielkiej Zbiórka Książek 2018 na rzecz małych i dużych Pacjentów.

  Dzięki Państwa wsparciu zebraliśmy wiele książek, co pozwoli nam otworzyć nowe biblioteki w placówkach medycznych.

  Głęboko wierzymy, że okazana przez Państwa siła serca i przyjazna dłoń będzie nas wpierać w dalszych naszych działaniach na rzecz drugiego człowieka. Wspólnie możemy skutecznie pomagać małym pacjentom.

   

   

   

  ”… Ciągle jeszcze istnieją wśród nas anioły, nie mają wprawdzie żadnych skrzydeł,

  lecz ich serce jest bezpiecznym portem dla Wszystkich, którzy są w potrzebie. Wyciągają ręce i proponują pomoc…”

   

 • Dzień Patrona

  Serdecznie zapraszamy na akademię z okazji Dnia Patrona, która odbędzie się 29 maja o godz 10.45

   

 • Gminne konkursy plastyczne

  Zapraszamy do udziału w dwóch gminnych konkursach plastycznych:

  Wybitne postacie piłki nożnej” – dla klas IV-VII

  i gimnazjum

  oraz

  Sport w oczach dziecka” dla klas I-III

  i przedszkolaków

  Organizator: Szkoła Podstawowa im. Kazimierza Górskiego w Czaplinku


   

  Przedstawiamy regulamin konkursów:

  1. Cele konkursów:

  • propagowanie idei sportu i rekreacji wśród dzieci i młodzieży poprzez alternatywne formy uczestnictwa w kulturze fizycznej

  • zaangażowanie dzieci i młodzieży mniej sprawnej fizycznie do udziału w zajęciach o tematyce rekreacyjno – sportowej

  • popularyzacja wartości wychowawczych sportu, aktywnego spędzania czasu wolnego

  • ukazanie przez twórczość dzieci i młodzieży związków ze sportem (ludzie sportu, dyscypliny sportowe)

  • propagowanie idei olimpijskiej oraz uniwersalnych i humanistycznych wartości sportu

  • rozwijanie zainteresowań sportowych i plastycznych oraz rozbudzanie wyobraźni dzieci i młodzieży

   

  2. Uczestnictwo

  W konkursie mogą wziąć udział uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych oraz placówki wychowania przedszkolnego z terenu gminy Góra Kalwaria w poszczególnych kategoriach wiekowych:

  Sport w oczach dziecka”


   

  • I kategoria - od 5 do 6 lat – dzieci z przedszkoli oraz oddziałów przedszkolnych szkół podstawowych

  • II kategoria – uczniowie klas I-III szkół podstawowych


   

  Postacie piłki nożnej” – (polscy piłkarze, trenerzy, ludzie piłki nożnej, preferowane są postacie z lat 1970-90 ze szczególnym uwzględnieniem ORŁÓW GÓRSKIEGO)


   

  • III kategoria – uczniowie klas IV-VI szkół podstawowych

  • IV kategoria – klasa VII i młodzież gimnazjalna

  3. Organizacja konkursu

  Prace powinny być wykonane w formacie A3: malarstwo, rysunek, grafika, plakat, collage oraz techniki mieszane, z wyjątkiem technik przestrzennych.

  Każda placówka wyłania w eliminacjach szkolnych po 3 najlepsze prace z każdej kategorii wiekowej, które dostarcza do organizatora.


   

  Każda praca winna być opisana na odwrocie i zawierać następujące dane:

  • imię i nazwisko autora ……………

  • wiek autora ……………….

  • nazwa i adres szkoły, placówki …………………….

  • imię i nazwisko nauczyciela prowadzącego …………………….

  • telefon i e-mail do nauczyciela prowadzącego ……………………………..

  oraz zgodę rodziców (załącznik nr 1).

  Ocenie podlegać będą:

  • samodzielność i staranność wykonania pracy

  • zgodność z tematem i wymaganiami

  • ciekawa interpretacja tematu

  • dobór techniki

   

  W konkursie zostaną przyznane nagrody dla trzech najlepszych prac w poszczególnych kategoriach wiekowych. Niezależne jury, w skład którego wejdą przedstawiciele świata sztuki i sportu, może przyznać również wyróżnienia. Nagrody dla autorów najlepszych prac funduje organizator konkursu.

  Autorzy prac przekazują prace konkursowe na własność organizatora.

  4.  Termin i miejsce:

  Prace wraz z danymi należy złożyć w nieprzekraczalnym terminie do dnia 15 maja 2018r. w Szkole Podstawowej im. Kazimierza Górskiego w Czaplinku, ul. Szkolna 5, 05-530 Góra Kalwaria, woj. mazowieckie lub w ZOPO w Górze Kalwarii, ewentualnie wysłać pocztą lub kurierem w takim terminie, aby do 15 maja dotarły do organizatora.

  Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 21 maja i właśnie w tym dniu informacje na temat wyników konkursu zostaną przekazane do szkół i opublikowane na stronie internetowej oraz Facebooku Szkoły Podstawowej im. K. Górskiego w Czaplinku.

   

  Podsumowanie konkursu, wręczenie nagród i podziękowań dla nauczycieli oraz wystawa nagrodzonych prac odbędzie się podczas uroczystych obchodów 5-lecia nadania szkole imienia, które rozpoczną się o godz. 10.00 26 maja 2018r. w Szkole Podstawowej im. K. Górskiego w Czaplinku.

   

  Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie, a w razie jakiś pytań, czy wątpliwości, proszę kontaktować się z p. Moniką Wrotek lub p. Danutą Matracką pod nr telefonu: 22 726 83 41 w godzinach pracy szkoły.

 • Mistrz województwa mazowieckiego

  KACPER DUBINIAK MISTRZEM WOJEWÓDZTWA MAZOWIECKIEGO !!!

  27 kwietnia 2018r.

  To były niesamowite dwa dni dla naszej szkoły. Po mistrzostwie powiatu piaseczyńskiego w piłkę nożną wywalczonego przez chłopców, kolejny dzień przyniósł sukces o którym można tylko marzyć. Uczeń naszej szkoły Kacper Dubiniak (kl.VI) wywalczył mistrzostwo województwa mazowieckiego w biegach przełajowych na dystansie 1000m. Droga do tego osiągnięcia nie była łatwa, a zaczęła się jeszcze we wrześniu kiedy to na stadionie miejskim w Górze Kalwarii Kacper wywalczył mistrzostwo naszej gminy i na zawody powiatowe pojechał jako jeden z faworytów do medalu. Podczas zawodów powiatowych zdecydowanie wygrał wyprzedzając kolejnego zawodnika o kilkanaście metrów. Na zawody międzypowiatowe awansowało 12 zawodników z powiatu piaseczyńskiego. Na początku października podczas zawodów międzypowiatowych w Pomiechówku Kacper wywalczył srebrny medal i awans na finały wojewódzkie, które tradycyjnie odbywają się na wiosnę. Podczas zawodów wojewódzkich 27 kwietnia na starcie  pojawiło się najlepszych 96 zawodników z 8 rejonów naszego województwa. Kacper wystartował bardzo dobrze po około 100 metrach zajmował ok 15 miejsca, utrzymywał tą pozycję do momentu gdy w połowie dystansu zmieniła się nawierzchnia na bardziej piaszczystą. Trudny teren było dobrym miejscem do przesuwania się w klasyfikacji. Na ok 300m. przed metą zawodnicy wbiegi na tereny leśne i zniknęli z oczu widowni, nasz zawodnik był wtedy w pierwszej piątce. Po wybiegnięciu na stadion Kacper przyśpieszył i już nikt nie był w stanie utrzymać jego tempa. Nasz biegacz do ostatnich metrów kontrolował wyścig. To było piękne zwycięstwo, rozegrane bardzo dobrze taktycznie. Brawo!!! Brawo!!! Brawo!!!

  Gratulacje i życzymy dalszych sukcesów.

  A tak prezentuję się nasz MISTRZ na najwyższym stopniu podiumsmiley

  Mistrz województwa mazowieckiego - Obrazek 1 Mistrz województwa mazowieckiego - Obrazek 2Mistrz województwa mazowieckiego - Obrazek 3 Mistrz województwa mazowieckiego - Obrazek 4

 • Mistrzowie gminy i powiatu

  MISTRZOWIE POWIATU !!!

  26 kwietnia 2018r.

              Reprezentacja chłopców naszej szkoły po wygranych zawodach gminnych miała zaszczyt reprezentować naszą gminę na zawodach powiatowych. To dużo trudniejsze wyzwanie jakie nasz czekało, musieliśmy się zmierzyć z pozostałymi mistrzami sąsiednich gmin. Jednak i tym razem nasi piłkarze pokazali znakomitą formę. Zwyciężając fazę grupową mieliśmy prawo do gry w finale. Zaczęło się dla nas dość zaskakująco, straciliśmy szybko dwie bramki, jednak to naszego zespołu nie podłamało, jeszcze przed przerwą strzeliliśmy bramkę kontaktową. W drugiej połowie już tylko grała nasza drużyna. Bramkarz przeciwników wyjmował piłkę z siatki jeszcze trzy razy. Jesteśmy mistrzami powiatu piaseczyńskiego.

   

  Mistrzowie gminy i powiatu - Obrazek 1

  Skład reprezenacji chłopców: Cyngot Mateusz, Karaszkiewicz Jakub, Lipski Jakub, Należyty Paweł, Ura Maciej, Strzeżek Adam, Ciara Filip, Siódmak Jakub, Nadstawny Wiktor, Pyzel Bartosz.

   

  CHŁOPCY MISTRZAMI GMINY W PIŁKĘ NOŻNĄ

  13 KWIETNIA 2018r.

               Na stadionie miejskim w Górze Kalwarii w dniu 13 kwietnia rozegrane zostały zawody w piłkę nożną w ramach Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Uczniowie naszej szkoły nie pozostawili złudzeń innym uczestnikom kto był najlepszy. Wygraliśmy wszystkie mecze w tym turnieju, a także nie straciliśmy żadnej bramki strzelając ich 19.  Pierwsze miejsce w zawodach gminnych dało nam prawo do reprezentowania naszej gminy w zawodach powiatowych.

  W dniu 16 marca 2018r. w zawodach w piłkę nożną wzięły udział dziewczęta i wywalczyły 4 miejsce. Dziękujemy za walkę i zaangażowanie.

  Mistrzowie gminy i powiatu - Obrazek 2

  Skład reprezenacji chłopców: Cyngot Mateusz, Dubiniak Kacper, Karaszkiewicz Jakub, Lipski Jakub, Należyty Paweł, Ura Maciej, Strzeżek Adam, Ciara Filip, Siódmak Jakub, Nadstawny Wiktor, Pyzel Bartosz.

  Skad reprezentacji dziewcząt: Należyta Wiktoria, Sobiecka Wiktoria, Furman Zuzanna, Chylińska Aleksandra, Jarosiewicz Małgorzata, Gostkowska Weronika, Owczarek Aleksandra, Winiarek Agata, Prelewicz Wiktoria, Borowska Zuzanna, Stawikowska Natalia.

 • Osiągnięcia pływackie

   

  PŁYWANIE - SP DOBIESZ CZWARTĄ SZKOŁĄ W POWIECIE PIASECZYŃSKIM

  11.04.2018r.

                        Drużyna pływacka naszej szkoły zdobywając mistrzostwo gminy, jednocześnie  miała prawo i zaszczyt reprezentować gminę Góra Kalwaria na zawodach powiatowych. Kolejny raz chłopcy pokazali się z bardzo dobrej strony. Po podliczeniu wszystkich czasów ze startów indywidualnych oraz sztafety tylko kilka sekund zabrakło nam do medalu brązowego. Gratulujemy i dziękujemy za wysiłek i dużo emocji.

   

  Skład reprezentacji chłopców: Jakub Lipski, Michał Bąk, Adam Strzeżek, Kacper Dubiniak, Wiktor Nadstawny, Jakub Siódmak, Bartosz Cacek, Aleksander Dubiniak.

  CHŁOPCY POPŁYNĘLI PO ZŁOTO

   

  06.04.2018r.

   

                     Na pływalni Ośrodka Sportu i Rekreacji w dniu 06.04.2018r. dobyły się zawody gminne w pływaniu w ramach XX Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Chłopcy mieli trudne zadanie obrony tytułu wywalczonego rok temu, jednak znakomite występy indywidualne jak również w sztafecie pozwoliły nam zwyciężyć z dużą przewagą. Bardzo dobrze zaprezentowała się również reprezentacja dziewcząt, zajmując w tych niełatwych zawodach 6 miejsce. Gratulacje dla naszych pływaków i pływaczek, a szczególnie dla najmłodszych uczestników z klas III którzy pierwszy raz reprezentowali nasza szkołę.

   

  Skład reprezentacji chłopców: Jakub Lipski, Michał Bąk, Adam Strzeżek, Filip Ciara, Wiktor Nadstawny, Jakub Siódmak, Raczyński Wiktor, Bartosz Cacek, Aleksander Dubiniak.

   

  Skład reprezentacji dziewcząt: Wiktoria Należyta, Antonina Fiejka, Aleksandra Owczarek, Alicja Rembkowska, Wylocińska Milena, Nian Lach, Julia Świątkiewicz, Hanna Gołębiowska, Amelia Raczyńska.

   

 • Sukcesy sportowe

  SZKOLNY TURNIEJ W TENISA STOŁOWEGO

  Kategoria klas 4

  luty - marzec 2018r.

               Przez ostatnie dwa miesiące uczniowie i uczennice klas IV naszej szkoły uczestniczyli w szkolnym turnieju w tenisa stołowego. To już kolejna edycja tej imprezy. W zawodach wzięło udział 8 dziewczyn i 17 chłopców z klas IV. Rywalizacja była podzielona na dwie kategorie (dziewcząt i chłopców) W zawodach mógł wziąć udział każdy uczeń lub uczennica z klasy IV, zawody były rozgrywane w systemie pucharowym. Zawodnicy i zawodniczki byli rozstawieni na podstawie wyników uzyskanych w rozgrywkach klasowych.

  Kategoria dziewcząt                                          Kategoria chłopców

  1 miejsce - Lena Brylonek kl. IVb                    1 miejsce - Bartosz Pyzel kl. IVb

  2 miejsce - Zuzanna Borowska kl. IVa              2 miejsce - Dawid Brylonek kl. IVb

  3 miejsce - Milena Wylocińska kl. IVb             3 miejsce - Filip Ciara kl. IVa

  GRATULACJE DLA ZWYCIĘZCÓW!!!

   

  SREBRO NASZYCH PIŁKARZY ORAZ PIŁKAREK RĘCZNYCH

  05.03.2018r.

                   W  hali sportowej w Górze Kalwarii w dniu 05.03.2018r. rozegrano zawody gminne w mini piłkę ręczną w kategorii dziewcząt. Nasze uczennice zaprezentowały się bardzo dobrze. Jedynie szkoła z Góry Kalwarii okazała się lepsza.

  Dziękujemy wszystkim zawodniczkom  za walkę i gratulujemy wicemistrzostwa gminny !!!

  Sukcesy sportowe - Obrazek 1 

  Skad reprezentacji dziewcząt: Należyta Wiktoria, Sobiecka Wiktoria, Furman Zuzanna, Chajęcka Julia, Chylińska Aleksandra, Jarosiewicz Małgorzata, Jakubiuk Karolina, Gostkowska Weronika, Owczarek Aleksandra, Winiarek Agata, Lorens Alicja, Raczyńska Maria.

  Dwa dni później rywalizowali chłopcy, którzy również zagrali bardzo dobre zawody na miarę wicemistrzostwa gminy, ulegli również tylko chłopcom ze szkoły nr 2 z Góry Kalwarii.   

  Gratulacje   do   chłopców,   dziękujemy  za   walkę  i zaangażowanie.

  Skład reprezentacji chłopców: Bąk Michał, Cyngot Mateusz, Karaszkiewicz Jakub, Należyty Paweł, Ura Maciej, Lewandowski Maciej, Dubiniak Kacper, Rącz Piotr, Strzeżek Adam, Drewicz Jakub, Ciara Filip, Siódmak Jakub, Pyzel Bartosz.

   

   

  ZŁOTO I BRĄZ - ZNAKOMITE ZAWODY W TENISA STOŁOWEGO

  15.02.2018r.

                 W dniu 15.02.2018r. w Zespole Szkół w Baniosze rozegrane zostały gminne zawody w tenisa stołowego w ramach XX Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Reprezentacja chłopców zaprezentowała się rewelacyjnie wygrywając zdecydowanie wszystkie mecze i jednocześnie całe zawody. Uczniowie naszej szkoły będą reprezentować naszą gmine na zawodach powiatowych. Bardzo dobre zawody rozegrały również nasze dziewczyny, które zajęły 3 miejsce.

   

  Sukcesy sportowe - Obrazek 2

   

  Reprezentacja dziewcząt: Zuzanna Furman, Wiktoria Należyta, Małgorzata Jarosiewicz.          Reprezentacja chłopców: Jakub Karaszkiewicz, Maciej Ura, Jakub Drewicz.

  Gratulacje dla naszych medalistów.

   

   

 • Praca szkoły w dniach 30.04-04.05

  Praca szkoły w najbliższym tygodniu

  30 kwietnia- dzień wolny (odpracowany)

  1 maja-dzień wolny 

  2 maja- dzień zajęć lekcyjnych

  3 maja- dzień wolny

  4 maja- dzień zajęć lekcyjnych

  W danym tygodniu nie będzie w szkole obiadów.

 • IV EDYCJA AKCJI WIELKA ZBIÓRKA KSIĄŻEK

  W tym roku nasza szkoła przystąpiła do udziału w akcji Wielka Zbiórka Książek organizowanej przez Fundację Zaczytani org.

  "Misją Fundacji jest wsparcie dzieci, młodzieży oraz dorosłych przebywających w szpitalach oraz promowanie czytelnictwa. Na co dzień tworzy ją czwórka przyjaciół, którzy z wielką pasją i siłą działają by odmienić codzienność w szpitalach. Każdego roku w akcje angażuje się  setki osób działających aby wspólnie inspirować i pomagać.

  Zbieramy książki w całej Polsce, uruchomiliśmy  ponad 1600 punktów zbiórek w pięciu miastach, tworzymy Zaczytane Biblioteki, z których każdy mały i duży pacjent może zabrać, książki do domu. Organizujemy także wydarzenia czytelnicze z udziałem znanych aktorów, oraz  osobowości ze świata sztuki, muzyki, mediów.

  Dzięki społecznemu poruszeniu pod swoimi skrzydłami mamy ponad 590 oddziałów szpitalnych."

   

  Zachcamy wszystkich do wsparcia akcji. Przynosimy do szkoły książki dla małych dzieci, młodzieży i dorosłych w dobrym stanie, wydane po roku 2000.

  Bardzo dziękujemy wszytkim, którzy zechcą wspomóc innych.

 • Euroweek- podsumowanie

  Za nami czwarta edycja obozu edukacyjnego EuroWeek. 

  W dniach 12-16 marca 2018 r. trzydziestu uczniów wraz z trojgiem opiekunów przebywało na warsztatach językowych w malowniczo położonej miejscowości Długopole Dolne. Dla wszystkich uczestników był to niezwykle miło spędzony czas, obfitujący w wiele wrażeń i powodów do radości i dumy. Dzieci z dużym zaangażowaniem pracowały metodą projektu, zawierały nowe przyjaźnie z dziećmi z innych zakątków Polski, jak i z wolontariuszami z odległych krajów: m.in. Ugandy, Wietnamu, Tajlandii, Kolumbii, Ukrainy, Indii, Filipin oraz Indonezji. Językiem wszystkich zajęć był język angielski, który po raz kolejny okazał się nie być tak trudnym i obcym, a stał się mostem łączącym inne kultury, zwyczaje i narodowości. 

  Podczas obozu nie zabrakło czasu na poznanie pięknej okolicy Kotliny Kłodzkiej. Wraz z wolontariuszami zwiedziliśmy Kłodzko, spacerowaliśmy do wodospadu Wilczki w Międzygórzu, jak i po okolicznym uzdrowisku - Długopole Zdrój.

  Tak aktywnie spędzony czas upłynął bardzo szybko, lecz wystarczył na zżycie się ze sobą i nowymi znajomymi. Bardzo ciężko było się rozstać i nie uronić łzy przy pożegnaniu. Jak dobrze, że wspomnienia z tej przygody pozostaną z nami na zawsze i utrwalone na fotografiach pozwolą jeszcze długo powracać myślami do Długopola.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wyjazdu

 • Rekolekcje- środa

  Przypominamy, że środa- 21 marca- jest dniem rekolekcyjnym , kiedy w szkole nie ma zajęć dydaktycznych, tylko opiekuńczo-wychowawcze.

  O godz 11.00 chętni jadą do Kościoła na Mszę św i spowiedź rekolekcyjną.

 • Euroweek- informacje przed wyjazdem

  Termin: 
  wyjazd - poniedziałek 12 marca 2018, zbiórka pod szkołą 7:30, odjazd 7:45
  przyjazd - piątek 16 marca 2018, pod szkołę ok. godz. 19 w zależności od natężenia ruchu, dzieci będą informować telefonicznie z trasy o ew. zmianach


  Miejsce:
  O.W. Silesia, Długopole Dolne 44, Tel. 609 658 993   Bagaż:
  Dzieci powinny być zaopatrzone w odzież i obuwie odpowiednie do pory roku i różnych możliwości pogodowych: ciepły sweter, bluza, nieprzewiewna kurtka, lekkie luźne ubrania, min. 2 pary spodni, 2 pary butów, kapcie/obuwie domowe do chodzenia po ośrodku i klapki pod prysznic,  bielizna osobista (na 5 dni), skarpetki zapasowe, piżama, przybory toaletowe (mydło, pasta i szczoteczka do zębów, grzebień), ręcznik (1-2), podręczny plecak, leki zalecone przez lekarza.
  Każde dziecko powinno być przygotowane na pogodę deszczową (kurtka przeciwdeszczowa), śnieg, mróz, chłodne wiatry (ciepłe obuwie, czapka, szalik) podczas spacerów i wyjść na zewnątrz.


  Wskazane jest, by uczniowie nie zabierali ze sobą żadnego drogiego sprzętu elektronicznego, odtwarzaczy muzycznych, gier elektronicznych, ipadów, itp. 

  Warto spakować gry, książki czy kolorowanki na podróż czy czas wolny, małą poduszkę i kocyk do autokaru oraz koniecznie lekarstwa na chorobę lokomocyjną (aviomarin lub inne), przeciwbiegunkowe, ból brzucha, ból gardła oraz dwie torebki foliowe (w bagażu podręcznym).

 •  

  Menu AgaFit

  Poniedziałek

  wtorek

  Środa

  Czwartek

  Piątek

  05.03.2018

  06.03.2018

  07.03.2018

  08.03.2018

  09.03.2018

  Jarzynowa

  Marchwianka

  Barszcz biały z jajkiem

  ziemniaczana

  Kalafiorowa z ryżem

  Pulpety w sosie pomidorowym; ryz warzywa  z pary

  Udko z kurczaka w słodko kwaśnym; kasza jaglana; surówka z białej kapusty

  Pierogi z mięsem; surówka z kapusty pekińskiej

  Gulasz mięsny; kasza gryczana; buraczki

  Ryba w sosie cytrynowo- warzywnym; ziemniaki;

  surówka z kiszonej kapusty

   

  Poniedziałek

  wtorek

  Środa

  Czwartek

  Piątek

  12.03.2018

  13.03.2018

  14.03.2018

  15.03.2018

  16.03.2018

  Barszcz czerwony

  Pomidorowa z makaronem

  Krupnik

  Ogórkowa

  Dyniowa

  Kotlet pożarski;

  ryż surówka z białej kapusty

  Filet z kurczaka panierowany; ziemniaki;

  marchewka z groszkiem

  Makaron z  serem i musem owocowym

  Spaghetti mięsno-warzywne

  Ryba smażona; ziemniaki; surówka z czerwonej kapusty

   

  Poniedziałek

  Wtorek

  Środa

  Czwartek

  Piątek

  19.03.2018

  20.03.2018

  21.03.2018

  22.03.2018

  23.03.2018

  Rosół z makaronem

  zacierkowa

  Szczawiowa z jajkiem

  kapuśniak

  Serowa z makaronem

  Kotlet mielony;

  ziemniaki;

  buraki

  Cińszczyzna drobiowo-warzywnai; ryż

  Naleśniki z serem; surówka z marchewki

  Sztuka mięsa;

  kasza perłowa

  warzywa z pary

  Pulpety rybne z sosie;

  ziemniaki;

  surówka z kiszonej kapusty

   

  Poniedziałek

  wtorek

  Środa

  Czwartek

  Piątek

  26.03.2018

  27.03.2018

  28.03.2018

   

  Przerwa świąteczna

   

  Przerwa świąteczna

  ogórkowa

  Pomidorowa z ryżem

  Barszcz ukraiński

  Spaghetti bolognese mięsno-warzywne

  Kotlet drobiowy w jajku  z ziemniakami;

  warzywa z pary

  Gulasz warzywny;

  kasza gryczana

   

 • SZKOLNY TURNIEJ W TENISA STOŁOWEGO

  Kategoria klas 5-6

  styczeń - luty 2017r.

               Przez ostatnie dwa miesiące uczniowie i ucznnice naszej szkoły uczestniczyli w szkolnym turnieju w tenisa stołowego. To już kolejna edycja tej imprezy. W zawodach wzięło udział 12 dziewczyn i 20 chłopców z klas V-VI. Rywalizacja była podzielona na dwie kategorie (dziewcząt i chłopców) W zawodach mógł wziąć udział każdy uczeń lub uczennica z klas V-VI, zawody były rozgrywane w systemie pucharowym. Zawodnicy i zawodniczki byli rozstawieni na podstawie wyników uzyskanych w rozgrywkach klasowych. Uczestnicy oprócz zwycięstwa w turnieju walczyli także o miejsce w reprezentacji szkoły na wyjazd na zawody gminne w tenisa stołowego.

  Kategoria dziewcząt                                          Kategoria chłopców

  1 miejsce - Zuzanna Furman kl. VI                     1 miejsce - Jakub Karaszkiewicz kl. VI

  2 miejsce - Wiktoria Należyta kl. VI                   2 miejsce - Maciej Ura kl. VI

  3 miejsce - Małgorzata Jarosiewicz kl. VI          3 miejsce - Jakub Drewicz kl. V

  GRATULACJE DLA ZWYCIĘZCÓW!!! ŻYCZYMY POWODZENIA NA ZAWODACH GMINNYCH.

 • ZŁOTO I BRĄZ - ZNAKOMITE ZAWODY W TENISA STOŁOWEGO

  15.02.2018r.

                 W dniu 15.02.2018r. w Zespole Szkół w Baniosze rozegrane zostały gminne zawody w tenisa stołowego w ramach XX Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Reprezentacja chłopców zaprezentowała się rewelacyjnie wygrywając zdecydowanie wszystkie mecze i jednocześnie całe zawody. Uczniowie naszej szkoły będą reprezentować naszą gmine na zawodach powiatowych. Bardzo dobre zawody rozegrały również nasze dziewczyny, które zajęły 3 miejsce.

   

   - Obrazek 1

   

  Reprezentacja dziewcząt: Zuzanna Furman, Wiktoria Należyta, Małgorzata Jarosiewicz.                                                           Reprezentacja chłopców: Jakub Karaszkiewicz, Maciej Ura, Jakub Drewicz.

  Gratulacje dla naszych medalistów.

 • Przygody z Fenkiem

  Przygody z Fenkiem

  Tydzień temu w klasach młodszych odbyło się pierwsze spotkanie z pedagogiem szkolnym mające na celu rozwijanie umiejętności społecznych. Umiejętności te niezbędne są bowiem w poprawnych relacjach między dziećmi.

  Fenek, bohater tych zajęć przybliżył dzieciom emocję „WDZIĘCZNOŚĆ” . Poprzez zabawy uczestnicy starali się też ją zrozumieć. Pomogła w tym rymowanka ze słowem "dziękuję" :). Zajęcia zakończyły się stworzeniem wizerunku Fenka z podanych elementów, co okazało się nie lada wyzwaniem :). Zapraszamy do galerii zdjęć w zakładce „Album fotograficzny”.

 • Rekrutacja 2018/2019

  Rekrutacja 2018/2019 - Obrazek 1

   

  Miło nam poinformować, że od dnia 12.02.2018r. rozpoczynają się zapisy do oddziału przedszkolnego oraz klasy pierwszej przy Szkole Podstawowej im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Dobieszu.

  Zapisu swoich pociech dokonać możecie Państwo w sekretariacie szkoły w dniach 12.02.2018r.- 02.03.2018r. w godzinach 8:00-15:00.

  Wnioski o przyjęcie dziecka dostępne są w sekretariacie szkoły oraz na naszej stronie internetowej spdobiesz.edupage.org  w zakładce Do pobrania.

  Zasady i terminarz rekrutacji

  Szanowni Państwo, zasady rekrutacji do szkoły i oddziałów przedszkolnych przy szkołach podstawowych regulują Uchwały Rady Miejskiej Góry Kalwarii Nr XLI/390/2017 i Nr XLI/391/2017 oraz Zarządzenia Burmistrza Miasta i Gminy w Górze Kalwarii Nr ROA.0050.3.2018 oraz Nr ROA.0050.4.2018.

  Terminarz rekrutacji do oddziałów przedszkolnych:

  Lp.

  Rodzaj czynności

  Termin postępowania rekrutacyjnego

  Termin postępowania uzupełniającego

  1.

  Złożenie wniosku o przyjęcie wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnianie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym

  12.02 – 2.03.2018 r.

  16.04 – 27.04.2018 r.

  2.

  Weryfikacja przez komisję rekrutacyjną wniosków i dokumentów potwierdzających spełnianie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym, w tym dokonanie przez przewodniczącego komisji rekrutacyjnej czynności, o których mowa w art. 20t ust.7 ustawy o systemie oświaty

  5.03 – 22.03.2018 r.

  30.04 - 10.05.2018 r.

  3.

  Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych

  23.03.2018 r.  o godz. 15:00

  11.05.2018 r. godz. 15:00

  4.

  Potwierdzenie przez rodzica kandydata woli przyjęcia w postaci pisemnego oświadczenia

  26.03 - 28.03.2018 r. do godz. 15.00

  14.05. - 16.05.2018 r.

  5.

  Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych

  30.03.2018 r. o godz. 15:00

  17.05.2018 r. godz. 10.00

   

  Terminarz rekrutacji do klas pierwszych szkoły podstawowej:

  Lp.

  Rodzaj czynności

  Termin postępowania rekrutacyjnego

  Termin postępowania uzupełniającego

  1.

  Złożenie wniosku o przyjęcie wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnianie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym

  12.02 – 2.03.2018 r.

  28.05 – 4.06.2018 r.

  2.

  Weryfikacja przez komisję rekrutacyjną wniosków i dokumentów potwierdzających spełnianie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym, w tym dokonanie przez przewodniczącego komisji rekrutacyjnej czynności, o których mowa w art. 20t ust.7 ustawy o systemie oświaty

  5.03 – 22.03.2018 r.

  5.06 - 8.06.2018 r.

  3.

  Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych

  23.03.2018 r.  

  o godz. 15:00

  11.06.2018 r.

   godz. 15:00

  4.

  Potwierdzenie przez rodzica kandydata woli przyjęcia w postaci pisemnego oświadczenia

  26.03 - 28.03.2018 r. do godz. 15.00

  12.06. - 14.06.2018 r.

  5.

  Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych

  30.03.2018 r.

   o godz. 15:00

  18.06.2018 r.

   godz. 15.00

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa
  Dobiesz
  ul.Wolska 36
  05-530 Góra Kalwaria
 • tel./fax(022)726 89 93

Galeria zdjęć